1 Nisan 2023 Cumartesi
 s2ys.com
 ilaç fiyatları, prospektüs ve kullanma talimatları.
İlaçlar, ilaç firmaları, hastalıklar ve tedavi yöntemleri ile ilgili sağlık haberleri listelenmektedir. [ Sayfa 6 ]
Akciğer Kanseri Aşısında Son Aşamaya Gelindi
Akciğer Kanseri Aşısında Son Aşamaya GelindiDünya genelinde çok sayıda kişinin ölümüne yol açan akciğer kanserine yönelik Küba'da geliştirilen ve klinik araştırmalar kapsamında hastalara uygulanan aşıda son aşamaya gelindi.
Her Hastalıkta İlaç Kullanılmaz
Her Hastalıkta İlaç KullanılmazAÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Usta, bazı hastalıkların ilaç kullanılmadan tedavi edilebildiğini belirtti.
Ağız Kokusu Evlilikleri Bile Etkileyebiliyor
Ağız Kokusu Evlilikleri Bile EtkileyebiliyorKötü ağız kokusu yani tıbbi adı ile Halitozis’in, toplumun geneline yayılan bir sorun olduğuna dikkati çeken ve her dört kişiden birinin ağız kokusu problemi yaşadığına değinen Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Dt. Selçuk Özbölük
Meme Kanserinden Korunmak İçin Kozmetikle Seviyeli İlişki
Meme Kanserinden Korunmak İçin Kozmetikle Seviyeli İlişkiMeme kanseri görülme yaşı gittikçe küçülüyor. Bu yüzden uzmanlar klinik meme muayenelerinin başlangıç yaşının 30 olmasını öneriyor.
1,5 Milyar Hipertansiyon Hastasına Alternatif Çözüm
1,5 Milyar Hipertansiyon Hastasına Alternatif ÇözümHipertansiyon; kan basıncı yüksekliği olarak tanımlanan kronik bir hastalıktır ve tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygın bir halk sağlığı sorunudur.
Çocuklara Kahkahalarla Diş Tedavisi
Çocuklara Kahkahalarla Diş TedavisiDentistanbul’da tedavi olan çocuklar ve diş tedavisinden korkan hastalar, animasyonlu gözlüklerle ister film izlerken ister ise müzik dinlerken diş tedavisi olabiliyor.
3 İlaç Piyasadan Geri Çekildi
3 İlaç Piyasadan Geri ÇekildiSağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü 3 ilacın piyasadan geri çekildiğini duyurdu.
Interpol 9.4 Milyon Sahte İlaç Yakaladı
Interpol 9.4 Milyon Sahte İlaç YakaladıMerkezi Fransa'nın Lyon kentinde bulunan Interpol tarafından 111 ülkede yürütülen operasyonlarda, 9.4 milyon sahte ilaç ele geçirildi.
Uykusuzluğa İyi Gelen 10 Yiyecek
Uykusuzluğa İyi Gelen 10 YiyecekÖzellikle akşam yemeğinde bazı yiyecekler tüketerek gece boyunca deliksiz bir uyku çekebilirsiniz.
Mesane Kanserini Temizleyen İlaç
Mesane Kanserini Temizleyen İlaçİngiltere'de yılda 5 bin kişinin ölümüne sebep olan mesane kanserine karşı geliştirilen bir hapı, günde bir kez alan iki hastanın tümörlerden tamamen arınması tıp dünyasını heyecanlandırdı.
Corona Virüsü Öldürmeye Devam Ediyor
Corona Virüsü Öldürmeye Devam EdiyorSuudi Arabistan'da Corona virüsü öldürmeye devam ediyor. Virüs nedeniyle 2 kişi daha hayatını kaybetti.
Erkekler İçin Doğum Kontrol Hapı
Erkekler İçin Doğum Kontrol HapıAvustralya'daki Monash Üniversitesinden bilim adamları, spermin ilerlemesinde rol oynayan 2 proteinin faaliyetini engelleyerek fareleri kısırlaştırdı.
« başa git « 1 2 3 4 5 6