1 Nisan 2023 Cumartesi
 s2ys.com
 ilaç fiyatları, prospektüs ve kullanma talimatları.
İlaçlar, ilaç firmaları, hastalıklar ve tedavi yöntemleri ile ilgili sağlık haberleri listelenmektedir. [ Sayfa 3 ]
Serinlemek İsterken Keyfinizi Kaçırmayın
Serinlemek İsterken Keyfinizi KaçırmayınHavaların ısınmasıyla insanların serinlemek için tercih ettikleri yerlerin başında gelen yüzme havuzları, çok kişinin ortak kullandığı alanlar olduğundan pek çok sağlık sorunlarına neden olabilir.
Yaz Gebelerine 10 Tavsiye
Yaz Gebelerine 10 TavsiyeYaz aylarındaki ısı artışı herkesi etkilese de en çok gebeler durumdan muzdarip olur. Sıcaklık artışıyla birlikte sıcak basmaları, avuç içi ve ayak tabanlarında yanmalar, alerjik problemler, bulantı ve kusmalardaki artış, halsizlik, uykusuzluk ve nefes darlığı gibi birtakım şikayetler artar.
Ertesi Gün Hapı Nedir ve Nasıl Kullanılır
Ertesi Gün Hapı Nedir ve Nasıl KullanılırErtesi gün hapı, istenmeyen gebelikleri önlemek için sadece acil durumlarda kullanılan bir ilaçtır. Ertesi gün hapı bir doğum kontrol yöntemi değildir.
Ramazan Bayramında Beslenme Düzeninizi Bozmayın
Ramazan Bayramında Beslenme Düzeninizi BozmayınBayramlar tatlı, çikolata, hamur işleri gibi gıdaların en çok tüketildiği günlerdir.
Benler Alarm Veriyor
Benler Alarm VeriyorYazın belki de en sıcak günlerini yaşıyoruz. Peki güneş herkes için yararlı mı? Özellikle de vücudunda pek çok sayıda beni olanlar güneşe karşı çok dikkatli olmalılar.
Yapay Pankreas
Yapay PankreasÜzerinde iki yıldır çalışılan ve şeker hastalarının tedavisinde devrim niteliği taşıyan yapay pankreas projeleri ilk kez somutlaştı.
Ramazan'da Böbrek Taşına Dikkat
Ramazan'da Böbrek Taşına DikkatHem havaların sıcak olması hem de gün boyu sıvı tüketilememesi nedeniyle böbrek taşları daha sık görülebilir.
Astımlı Çocuklar Klimadan Uzak Durmalı
Astımlı Çocuklar Klimadan Uzak DurmalıSıcak havalardan bunalanlar, kendini klimalı ortamlara atıyor ama klimalar ne kadar doğru kullanılıyor?
Reflüye Karşı Orucu Ballı Ilık Suyla Açın
Reflüye Karşı Orucu Ballı Ilık Suyla AçınBeslenme düzenin tamamen değiştiği Ramazan ayında iftar ve sahurda mideye aşırı yüklenme ve yanlış beslenme mide hastalıklarını da beraberinde getiriyor.
Reflü ve Ülser Hastalarına Ramazan Tavsiyeleri
Reflü ve Ülser Hastalarına Ramazan TavsiyeleriBu yıl Ramazan ayı uzun ve sıcak yaz günlerine denk geldi. İftar ve sahur zamanı yemeğe aşırı yüklenme ve yanlış beslenme sonucu mide rahatsızlıkları oluşabiliyor.
Yumurta Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yumurta Hakkında Bilinmesi GerekenlerYapılan bir araştırma, kahvaltıda yumurta tüketmenin, vücut yağlarının yakılmasında önemli rol oynadığını ortaya koydu.
Hipertansiyonu Olan Hastalar Tatilde Ne Yapmalı
Hipertansiyonu Olan Hastalar Tatilde Ne YapmalıStres ve yorgunluk birçok hastada kan basıncının düşürülememesinin en önemli nedenidir.
1 2 3 4 5 6 » sona git »