1 Nisan 2023 Cumartesi
 s2ys.com
 ilaç fiyatları, prospektüs ve kullanma talimatları.
İlaçlar, ilaç firmaları, hastalıklar ve tedavi yöntemleri ile ilgili sağlık haberleri listelenmektedir. [ Sayfa 2 ]
Lenfoma Kanserinden Korkmayın
Lenfoma Kanserinden KorkmayınHalk arasında lenf kanseri olarak bilinen lenfoma, lenf düğümü kanseridir. Lenf düğümlerinin büyümesiyle kendini gösterir. Vücutta zararlı uyaran olmadığı sürece ele gelmez, büyüdüğü fark edilmez.
Sepsisin Farkında Olun
Sepsisin Farkında OlunDünyada en yaygın olmasına rağmen en az tanınan ve kanser, AIDS hatta kalp krizinden bile daha fazla ölüme neden olan sepsis hastalığı, aşılar, antibiyotikler ve yoğun bakım gibi modern tıptaki ilerlemelere rağmen hala enfeksiyona bağlı ölümlerin birinci sebebi.
Burun Ameliyatında Yeni Dönem
Burun Ameliyatında Yeni Dönemİster kadın ister erkek olsun burun yüzün en dikkat çeken bölgesi olarak kabul ediliyor.
Ağız ve Diş Sağlığı Okul Başarısını Etkiliyor
Ağız ve Diş Sağlığı Okul Başarısını EtkiliyorYeni okul dönemi başlıyor. Ebeveynlerin çocuklarından en büyük beklentisi başarılı bir okul hayatı. Okulda başarılı olmanın anahtarı ise sağlıktan geçiyor.
Gebelikte Demir Takviyesi Şart
Gebelikte Demir Takviyesi ŞartGebelik sırasında kadınlarda anemi ( kansızlık ) sorununa sıklıkla rastlanıyor. Hamilelik döneminde en sık karşılaşılan anemi türü ise demir eksikliği anemisi.
Diyabetik Retinopati ve Körlük
Diyabetik Retinopati ve KörlükGelişmiş ülkelerde körlüğün 3’üncü nedeni olan Diyabetik Retinopati, diyabete bağlı gelişen ve düzenli kontrol edilmesi gereken bir hastalık.
Çabuk Yoruluyorsanız Dikkat!
Çabuk Yoruluyorsanız Dikkat!Kalp kapak hastalıkları, kalp kapaklarının doğumsal veya sonradan kazanılmış bozuklukları sonucu ortaya çıkan; kalp yetersizliği ve kalp ritim bozukluklarına yol açabilen bir hastalıktır.
Sevgisiz Hisseden Çocuk Parmağını Emiyor
Sevgisiz Hisseden Çocuk Parmağını EmiyorÇocuklarda 3 - 4 yaşlarına kadar normal kabul edilen parmak emme davranışı her zaman masum bir alışkanlık olmayabilir. Anne babalar dikkat!
Tüp Bebek Hakkında Yanlışlar Bilinenler
Tüp Bebek Hakkında Yanlışlar BilinenlerTüp bebek tedavisi çiftleri strese sokabiliyor ve doğru olmayan pek çok bilgi tüp bebek tedavisiyle ilgili yanlış algılamalara neden oluyor.
Dijital Dermatoskopi ile Deri Kanserinde Erken Tanı
Dijital Dermatoskopi ile Deri Kanserinde Erken TanıBilgisayarlı dermatoskopi yöntemiyle erken tanı ve tedavide başarı oranlarının arttığına dikkat çeken Uzm. Dr. Salih Küçükoğlu,"Bu yöntemde incelenen vücut bölgesi işaretlendikten sonra benlerin önce makroskopik, daha sonra mikroskopik görüntülerini alıyoruz.
Sağlıklı Yaşamın Altın Kuralları
Sağlıklı Yaşamın Altın KurallarıKalbi korumak, alkol ve sigaradan uzak durmak, beslenmeye özen göstermek ve spor yapmak sağlıklı bir vücut için önemli ama yeterli değil...
Şeker Hastalarına Yaz Önerileri
Şeker Hastalarına Yaz ÖnerileriDiyabet her zaman kontrol altında tutulması gereken bir hastalık. Diyabet (şeker) gibi kronik hastalığı olanların tatilde daha dikkatli olması gerektiğini söyleyen...
1 2 3 4 5 » sona git »