1 Nisan 2023 Cumartesi
 s2ys.com
 ilaç fiyatları, prospektüs ve kullanma talimatları.

10 Günden Fazla Süren Ses Kısıklığına Dikkat

10 Günden Fazla Süren Ses Kısıklığına Dikkat

Çoğu zaman yorgunluk ya da soğuk algınlığına bağlayıp doktora gitmeyi ertelediğimiz ses kısıklığı, gırtlak kanserinden, ses teli kistlerine kadar ciddi hastalıkların habercisi olabilir. 10 günden fazla süren ses kısıklıklarının önemsenmesi ve altında yatan sebeplerin araştırılması gerektiğini konusunda uyaran Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Şenel Beysel; ses kısıklıklarının nedenlerini ve yapılması gereken tetkik ve tedavi yöntemlerini anlattı:

ANİ (AKUT) SES KISIKLIĞI NEDENLERİ

MÜZMİN (KRONİK) SES KISIKLIĞI NEDENLERİ

SES KISIKLIĞI 10 GÜNÜ BULDUYSA DİKKAT!

TETKİKLERI İHMAL ETMEYİN

NODÜLLERE SES TERAPİSİ

CERRAHİ TEDAVİNİN ZAMANI ÖNEMLİ!

GUATR AMELİYATLARINDAN (TİROİDEKTOMİ) SONRA SES KISIKLIĞI OLABİLİR Mİ?

SESİMİZİ KORUMAK İÇİN;

Bu haber 16.9.2014 tarhinde eklenmiş ve 1.599 kez görüntülenmiştir.

YORUMLAR

SAĞLIK HABERLERİ

Kabızlıktan Kurtulmak İçin Pratik Öneriler
Kabızlıktan Kurtulmak İçin Pratik ÖnerilerYapılan araştırmalar kabızlık yaşayan kişi sayısının oldukça fazla olduğunu göstermekte.
İnek Sütü Çocuğunuzda Alerji Yapabilir
İnek Sütü Çocuğunuzda Alerji Yapabilirİnek sütü proteinleri deride, sindirim ve solunum sisteminde immün kaynaklı hassasiyet reaksiyonlarına neden olabilmektedir.
Soğuk Havalar Prostatı Tetikliyor
Soğuk Havalar Prostatı TetikliyorProstat her erkeğin kabusu. Uykuyu bölen, acil işeme isteği veren, idrarı ıkınarak yaptıran, hatta işeyememeye bile neden olan bu hastalık, erkeklerin yaşam kalitelerini düşürüyor.
Stres Kalp Hastalıklarını Tetikliyor
Stres Kalp Hastalıklarını TetikliyorÇağdaş yaşamda,büyük şehirlerde ve zorlayıcı çalışma koşullarında stresin etkisi önem kazanmaktadır. Stres;Bedensel,ruhsal ve toplumsaletkenlerin sonucu organizmanın dengesininbozulmasıyla ortaya çıkangerilim ve zorlanma durumudur.